E-imza Protokolü

Değerli Üyemiz; E-Reçete uygulamasının ilk ve önemli ayağı olan E-İmza için İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonu tarafından organize edilen E-İmza Kullanımı ile Bilgilendirme toplantısı akabinde TurkTrust firması ile üyelerimizin avantajlı hizmet ve fiyatlardan faydalanabilmesi için protokol imzalanmıştır. Kasım ayı içerisinde 16 Kasım, 23 Kasım ve 30 Kasım tarihlerinde (Perşembe günleri) Kocaeli Tabip Odası Binasında (Plajyolu/İzmit) TurkTrust firması yetkilileri saat 16:00-18:00 arasında sizlere hizmet verecektir. E-İmza uygulamalarını kişisel taşınabilir bilgisayarında kullanmak isteyen üyelerimiz taşınabilir bilgisayarlarını getirerek E-İmza ile ilgili gerekli kurulumların yapılması için de firma yetkilisinden destek alabileceklerdir. Odamız adresine ulaşım imkanı olmayan üyelerimiz için yerinde teslim ve kurulum hizmeti yer almaktadır. Ancak protokol gereği bu hizmet için ilave hizmet ücrete tabidir. Yerinde hizmet almak isteyen üyelerimiz firmanın 0(262) 325 44 20-23 numaralı telefonu ya da Çağrı Merkezi : 0(850) 222 444 6 numaradan iletişim kurabilir.   E-İmza temin etmek isteyen üyelerimiz;

  1. TurkTrust Firmasına ait banka hesap numaralarına protokolde belirlenen E-İmza kullanım süresine göre ücret ödemesini yapacaktır. Üyelerimiz dilerse başvuru esnasında kredi kartı ile de ödeme yapabilecektir. (K.Kartı ile yapılacak ödemeler tek çekimdir.)
  İş BankasıGOP ŞubesiAnkaraIBAN: TR42 0006 4000 0014 2410 2711 11 Garanti BankasıGOP ŞubesiAnkaraIBAN: TR52 0006 2000 3240 0006 2987 03 ŞekerbankGOP ŞubesiAnkaraIBAN: TR93 0005 9019 5013 0195 0025 56  
  1. Kocaeli Tabip Odası Web sayfasında yer alan E-İmza Başvuru Formunu doldurup imzaladıktan sonra başvuru esnasında yanlarında bulunduracaktır.
 
  1. E-İmza temini için odaya müracaat ederken yanlarında mobil telefon olması gerekmektedir. TurkTrust firması çağrı merkezi kimlik ve iletişim doğrulama için başvuru esnasında mobil telefon üzerinden iletişim kurmak isteyebilir.
 
  1. Üyelerimizin başvuru esnasında yanlarında T.C. nüfus cüzdanı, pasaport, T.C. kimlik no. İçeren ehliyet, vb. resimli kimlik kartı bulundurması önemle rica olur.
  Kocaeli Tabip Odası İşçi Sağlığı ve İşyeri Hekimliği Komisyonu
E-İMZA BAŞVURU FORMU
BAŞVURU SAHİBİNİN:
1 Adı - Soyadı
2 TC Kimlik No
3 Cep Telefonu
4 E-mail Adresi
5 Iletişim Adresi
6 Kullanılacak Uygulama
7 Süre
8 Başvuru Şekli
9 Mevcut Okuyucu Var mı?
10 Fatura Bilgileri
Firma Unvanı
Fatura Adresi
Vergi Dairesi
Vergi Numarası
11 Ödeme Şekli
12 Bildirimlerin Gonderilmesi Istiyorum
AÇIKLAMALAR
3 Adına E-imza üretilecek olan kişinin cep telefonu yazılmalıdır. Başvuru sahibi teyit için telefonla aranacaktır.
6 E-imza her uygulamada kullanılabilir. Ancak burada ilk olarak kullanacağınız uygulamanın adını yazmalısınız.
Örnegin; Mali Müşavir, KGK, Mersis, KEP, Gümrük, Garanti Belgesi Başvurusu, Gasline, MKK, KAP, Marka Patent yazılabılır
7 1-2-3 yıl seçilebilir
8 Bireysel Başvuru yeterlidir.
Kurumsal Basvuru sadece Garanti Belgesi, Satış Sonrası Hizmet Yeri Yeterlilik ve Muafiyet başvurularında zorunludur.
9 Önceden kullandığınız bir USB (token) okuyucunuz var mı? ACS veya HID marka olabilir.
10 Adınıza düzenlenecekse karşısına ADIMA yazabilirsiniz. Firmanıza düzenleyeceksek firma bilgilerinizi yazabilirsiniz
11 Banka hesabımıza HAVALE veya EFT yapabilir veya KREDİ KARTI ile mailinize gelecek olan şifre ile Online İşlemler'den yapabilirsiniz.
12 Tarafimizdan yenileme surenizin hatirlatilmasi ve e-imza ile konular icin bildirim almak istemiyorsaniz ISTEMIYORUM yazabilirsiniz.
ÇOK ÖNEMLİ…!
Başvurunuzun tamamlanması için Genel Merkez'imiz tarafından telefonla aranacaksınız. 0312 439 10 00 nolu telefona lütfen cevap veriniz. Kısa bir başvuru teyidinin ardından sertifikanız üretilecek olup; cep telefonunuza sertifika üretim mesajı ulaştıktan sonra e-imza'nızı başvurduğunuz ofisimizden şahsen teslim alabileceksiniz.