BASIN YOLUYLA MESLEKTAŞIMIZA YÖNELİK YARGISIZ İNFAZI KINIYORUZ !!!

26 Mayıs 2018 tarihli Kocaeli Demokrat Gazetesi birinci sayfasında , daha önce hakkında herhangi bir şikayet soruşturma vb. olmayan bir meslektaşımızın adı ve soyadı yazılıp fotoğrafı basılarak ve "biri bu doktoru durdursun" şeklinde ajitasyon yapıcı bir  başlık atılarak meslektaşımız kamuoyuna ve hastalara hedef gösterilmiştir. Öncelikle basın etiği ve ahlakına sığmayan, insanları yargısız infaz eden bu gazetecilik anlayışını şiddetle kınıyoruz.
 
Türkiye gibi sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin had safhaya ulaştığı bir ülkede, ilçe hastanesinde branşında tek olarak 24 saat hizmet vermek zorunda olan kadın bir doktor için haber yapılırken daha sorumlu ve dikkatli davranılması, halkı kışkırtacak söylemlerden uzak durulması gerekmektedir.
 
Bu konuyla ilgili meslektaşımızla görüşülerek oda olarak geçmiş olsun dileklerimiz iletilmiş ve desteğimiz ifade edilmiştir. Ayrıca  haberi yapan gazetecinin de görüşleri alınarak, oda hukuk büromuzla konu çok yönlü olarak değerlendirilmiş olup, süreci yakından takip edeceğimizi üye ve meslektaşlarımızla paylaşmak isteriz.
 
 
 
KOCAELİ TABİP ODASI